REIS PÕHJA-NORRA LOFOOTIDE TIPPU

See on seiklus, kus grupp matkahulle, lumelaudureid, foto- ja videoentusiaste läheb Norra, polaarjoone taha matkama, virmalisi jahtima ja lumelauatama.


30. Jaanuar 2020
Lofoodid, Põhja-Norra
Päeva
Tundi
Minutit
Sekundit
Põhja-Norra 2020

Reis Põhja-Norra 2020

Reis toimub 30. jaanuari õhtust kuni 9. veebriari hilisõhtuni (Neljapäeva õhtust kuni järgmise nädala pühapäeva õhtuni). 

Norra sõidetakse 3 autoga, kus 3 ööd ollakse Lofootide saarestiku tipus ja 4 ööd saarestiku alguses Narviku lähistel. Toimub mitmeid matkasid ja päevareise. Grupp kuni 16in.

keyboard_arrow_rightLofoodid
keyboard_arrow_rightVirmalised

Talvereis seiklejatele

Reis on mõeldud eelkõige tudengitele aga oodatud on ka kõik teised, kellele meeldib seigelda, tutvuda uute inimestega, matkata, lumelauatada ning avastada uusi paiku ja nautida loodust. Selle reisi eripära on virmalised - neid näeb igal selgel õhtul.

 

Mis on Sinu unistuste reisisiht?

Jaga oma unistuste reisisihti või kohta, kuhu sulle lihtsalt meeldiks minna. Mine tea, äkki saabki mõni idee teoks?

Registreeri reisile Põhja-Norra

Registreeri Põhja-Norra reisile

Grupp max 16 inimest, meil on veel mõni vaba koht, kui tunned huvi, siis broneeri oma koht reisile aegsasti!

Palun täida kõik väljad.
Palun täida kõik väljad.
Palun täida kõik väljad.Palun tee oma valik
Invalid Input
0.00 EUR

Koha broneerimine

Sellega kindlustad endale koha reisil ja võimaldab reisi eest tasuda kahes osas. Praegu 200€ ja ülejäänud (tudeng 570€ / täiskasvanud 720€) hiljemalt 1 kuu enne reisi.

Reisiga seotud kulud

10 päevane reis põhja maksab tudengile 770eur. Reisikulu sees on:
+ transport polaarjoone taha ja tagasi,
+ majutus Rootsis ja Norras ning Soomes
+ praamipiletid
+ soe hommiku- ja õhtusöök majutuskohtades
+ päevareisid ja matkad 

!! Sõidu päevade kohvipausid on enda kulul, võiks arvestada umbes 100eur. Ilmselt nii palju ei lähe aga on hea, kui on pisut varuga.


Muud kulud

Suusamäe piletid või muud lõbustused (näiteks sõit kelgukoertega ja vaalavaatlus) on iga osaleja enda kulul. Need, kes soovivad kalastada, siis fjordis kalastamiseks ei pea luba olema - eelmine aasta saime 14kg turska :)


Kas muud kulud on vältimatud?

Sellel reisi on ringisõitmist, matkamist ja avastamist palju, millest täiesti piisab kogemaks talvist Norrat ja virmalisi. Suusamäe, kalastamise ja vaalavaatluse lisamine võib mõnele reisiseltsilise isegi liiga palju olla - und jääb väheseks :)

Helari Hellenurm

Helari vastab hea meelega sinu küsimustele ja kommentaaridele ning ettepanekutele.

Saada kiri helari@agape.ee või helista +372 552 4950.

Reisikava

30. jaanuar

Laev väljub kell 19.30 Tallinnast

Tartust on väljasõit kell 16.00, et jõuda õigeks ajaks laevale. Ööbime laevas.

31. jaanuar

Hommikusöök laevas ja saabumine Helsinki

Hommikusöök laevas, laev jõuab Helsinki 6.00. Sõidame läbi Soome ja peatume ööseks Rootsis, Kirunas. Sõidupäeval on 2 pikemat pausi ja vajadusel kuni 3 väiksemat pausi.

1. veebruar

Ületame Rootsi-Norra piiri ja jõuame Lofootide tippu Reinesse

Alustame teekonda Kirunast ja õhtuks jõuame lofootide tippu Reinesse, kus peatume järgmised 3 ööd.

2. veebruar

Päev Reine ümbruses

Uudistame Reines ja selle ümbruses, vaata lähemalt: Reine i Lofoten

3. veebruar

Päevareis Henningsvaeri ja Viikingimuuseumisse

Henningsvaer on väike ja lummavalt kena kalurikülake! Viikingite muuseum on pirakas maja või siis pigem 80 meetri pikkune tagurpidi keeratud paat, kus on palju, mida uudistad!

4. veebruar

Tjeldsundbrua ja Digermulen

Sõidame Reinest tuldud teed tagasi ning peatume Tjeldsundbrua hotellis, kus veedame järgmised 4 ööd. Need, kes tulevad Digermuleni mäematkale asuvad teele väga väga vara, teised saavad pisut rohkem magada :)

5. veebruar

Narvik / Harstad

Päevareis Narvikusse ja Harstadi lähistele. Harstadis on võimalik kalastada. Narvikus saab lumelauatada ja mäesuusatada. Saab valida ühe nendest tegevustest või jääda koju ja teha mäematk, mille algus on hotelli kõrval.

6. veebruar

Narvik / Andenes

Päevareis Narvik & Andenes. Andeneses on võimalik teha kaasa vaalasafari. Narvikus on imeline suusamägi. Vaalasafarile minejate päeva algus on väga varajane, kuna sõit Andenesesse on 3h ja laevale registreerimiseks peab varem kohal olema. Pileti ostame grupina juba enne reisi.

7. veebruar

Narvik / Harstad / Tjeldsundi mägi

Päevareis Narvik, Harstad või Tjeldsundimägi. Harstadis on veekeskus, kui keegi soovib seda külastada. Harstadi lähistel on ka hea kalastamiskoht, mida saab veel korra külastada. Narvikus jätkuvalt suusamägi ;)

8. veebruar

Tagasisõit Eesti poole, ööbime Kemis

Hakkame tagasi Eesti poole sõitma, peatume ööbimiseks Kemis, Soomes. Päev algab varakult, kuna sõit on pikk.

9. veebruar

Sõit Kemist Helsinkisse

Sõit läbi Soome, et jõuda õhtusele laevale. Tartusse jõuame umbes keskööks.

Reisimarsruut

Nädal lofootidel Põhja-Norras

Norras veedame seitse päeva Lofootide saarestikus, millest 3 ööd Reines ja 4 ööd Tjeldsundis. Reine asub Lofootide saarestiku tipus, Tjeldsund asub Lofootide saarestiku piiril. Mõlemad kohad on mere ääres, taustal mäed ja kenad vaated. Hea võimalus nautida virmalisi! 

Tjeldsundis ööbides on käeulatuses ka Narviku suusamägi. Kalastuse fännid saavad minna turska püüdma ja
loomulikult saab igal ajal rohkelt pildistada :)

Reine
Lofootide talv
Virmalised
Your image

Lofoodid on tuntud omapärase maastiku poolest, kus on dramaatilised mäed ja tipud, avameri ja varjatud lahed, rannad ja puutumata loodus. 

Lofootide pealinn ja suurim linn on Svolvær, mis asub umbes 169 kilomeetri kaugusel põhjapolaarjoonest ja umbes 2420 kilomeetri kaugusel põhjapoolusest. 

Ehkki saarestik asub tervenisti polaaralal, on seal suurim positiivne temperatuurianomaalia maailmas laiuskraade pidi. Võrreldes teiste 68. laiuskraadil paiknevate piirkondadega on Lofoodid oluliselt soojemad. 

Svolværis ei looju päike 25. maist kuni 17. juulini ega tõuse üle horisondi 4. detsembrist 7. jaanuarini.

Svolvaer
 

Ülevaade eelmisest reisist

Hans Markuse Antson tegi ühest meie eelmisest reisist võimsa vlogi, siin on 5min kokkuvõte sellest reisist. Täispikk (30min) Hans Markus Antsoni vlog Põhja-Norrast: https://www.youtube.com/watch?v=4G3atDFfF5I

Virmalised Põhja-Norras

Lofootide saarestik asub polaaralal, mis tähendab, et asukoht virmaliste nägemiseks on väga head.

Virmaliste nägemiseks on vaja pimedat aega, selget ilma ja virmalisi!

Eestis on oluline valgusreostusvaba vaade põhjasuunal, kuid Norras ei ole see oluline. Virmalised on nii tugevad, et need mängivad üle taeva igal suunal. Isegi linnade valgustus, täiskuu ega täies valguses suusakeskuse mägi pole probleemiks.

Päikesepleki purskest või krooniaugu lekkest tekib tuul, nö päikesetuul. Päikesetuule osakesed ergastavad atmosfääri aatomeid ja ergastuse tulemusel kiirgub valguskvant, mida inimesed näevad virmalistena. 
Päikese aktiivsust jälgivad üle maailma paljud inimesed ja saadaval on päris head vahendid, mis annavad ülevaate virmaliste esinemisest lähiajal.

Virmalised lofootidel
Kp indeks

KP-indeks näitab magnetvälja häireid skaalal 0 kuni 9.
 
Eestis näeb virmalisi KP5ga, Põhja-Norras näeb virmalisi ka KP0-iga! 

! KP indeks ei ole väga täpne.

Virmaliste ennustus

Täpsem info tuleb jälgides päiksetuule infot. 

Päikesetuule graafikuid on hea jälgida veebilehtedelt: 
+ http://virmalised.ee
+ http://www.aurora-service.eu

Päevareisid ja matkad

Ülevaade erinevatest võimalikest tegevustest Põhja-Norra reisil.

Kalurikülad ja sillad

Kalurikülakesed, sillad ja mäed

Kogu Lofootide saarestik on vaatamisväärsus! Ümberringi on väga omapärane maastik, palju väikeseid kalurikülakesi ja saarekesi ühendavad sillad ning need mäed - neid peab ise nägema! Droonilennutajatele rohkelt imelisi vaateid :) Peatume kolm ööd saarestiku tipus, seega käeulatuses on kalurikülad Å, Reine, Tind, Henningsvær. Å-s lõppeb Euroopa maante E10. Kohalikud kutsuvad paika ka nö maailma lõpuks või tipuks :)

Henningsvaer

Henningsvaer ja viikingimuuseum

See päevareis toimub Reines ööbimise ajal, seega ei ole väga pikka sõitu. Henningsvaer on kena kalurikülake, mis kindlasti pakub põnevat uudistamist kõigile. Viikingimuuseumis saab tutvuda Norra viikingite vägitegude ja ajalooga.

Digermulen

Digermulen

Digermuleni päevareisi alustame Reinest ja pärast matka läheme ööbima Tjeldsundi. Matkarada on 1.5 km, kuid paksu lume tõttu võib raja läbimine võtta kuskil 4h. Mäe otsast on 360 kraadi panoraamvaade ümberolevatele mägedele. Päev algab vara, kuna soovime maksimaalselt ära kasutada valget aega, väljasõit hiljemalt kell 7.00. 

Vaalasafari

Vaalasafari

Vaalasafari võtab kogu päeva, sõit Andenesesse on 3h, vaalavaatlus 2h ja siis 3h tagasisõitu - pildid ja emotsioonid on seda kõike väärt! Lisaks peame olema 1h enne väljasõitu kohal, et teha koha peal laevale minekuks check-in. 

Vaalasafariks registreerimiseks tee palun regivormis vastav märge.  

Narviku suusakeskus

Narviku suusakeskus

Narvikus saab lumelauatada ja mäesuusatada, keskusel on 6 lifti ja 9-l nõlva peale on kokku 14 rada. Keskus on avatud esmaspäevast - reedeni 13.00-20.00,  nädalavahetusel 10.00 - 17.00. 3h pilet maksab 42eur täiskasvanud, axess kaardi olemasolul maksab pilet 32eur.

Norra kalastus

Kalastamine

Helari on saanud kohalike käest infot, kus on võimalik kalastada ja seega on suured võimalused ka kala saada. Kalastamine fjordist ei maksa midagi. Eelmisel reisil püüti kahe peale 14kg turska, mida jagus rohkesti kogu seltskonnale õhtusöögiks.

Polaarjoon

Põhjapolaarjoone ületamine

Rootsi lapimaalt läbisõites ületame põhjapolaarjoone. Põhjapolaarjoon asub põhjalaiusel 66°33'38". Polaarjoon on kujutletav joon maakera pinnal, millest alates pooluse suunas esinevad polaaröö ja polaarpäev.

 
Mida kaasa võtta?

Mida kaasa võtta?

Siin on nimekiri sellest, mida peab kaasa võtma ja samuti sellest, mis teeb reisi nauditavamaks.

error_outline

Põhivarustus

+ ID-kaart või pass!
+ Majutuskohas ööbimiseks on vaja kaasa võtta oma linad, padjapüür, tekikott (kohalik nõue).
+ Taskuraha, et oleks pikkadel sõitudel tankla peatustes enda tankimiseks piisavalt vahendeid :)
+ Korralikud soojad riided lumes möllamiseks (soe pesu, suusapüksid, saapad, mütsid, kindad)!

lightbulb_outline

Mugavusvarustus

+ Väike termos, pikkadeks päevadeks hea sooja jooki kaasa võtta 
+ Reisipadi, et oleks pikkadel sõitudel endal mugavam

Tehnika ja hobivarustus

+ Kaamera lummavate paikade ja virmaliste jäädvustamiseks (kui ei ole endal, laena sõbralt reisile kaasa)
+ Akupangad, lisapatareid (külmas tühjenevad patareid kiiremini kui tavaliselt)
+ Kontrolli, kas sul on väljaspool Eestit internetti ja kui palju sul seda on, et ei oleks hiljem halba üllatust :) Vajadusel soeta reisiks õige mobiilipakett või päevapilet.
+ Igasugune hobivarustus - lumelauad, mäesuusad, suusad, kelgud, droonid-fotokad-kaamerad-statiivid, kalastustarbed, jääpuur vmt

 

Sööginõud? Palju varustust kaasa mahub?

Meil on asjade jaoks piisavalt ruumi, kuna Tripibuss varustab meid suure kaubikuga. Majutuskohatades on võimalik pesumasinaga oma riideid pesta. Nõusid pole vaja kaasa võtta, või kui just soovid nõusid sõidu ajal kasutada - termostass, lusikas-kahvel.

Tripibuss

Tripibussi mahub lisaks inimestele piisavalt varustust, kaubaruum on 1.8m kõrge, 1.73m lai ja 2.1m pikk.

Espressomasin

Espressomasin

Majutuskohtades pakume korralikku kohvi - meil on kaasas Jura espressomasin!

 

Tutvu lähemalt

Meie reisidega