Hiiumaa rattamatk

Days
Hours
Minutes
Seconds

Hiiumaa rattamatk toimub 18. - 20. juuni 2021

Hiiumaa rattamatk

18. - 20. juuni on plaan minna Hiiumaale, kuhu sõidame väikebussidega. Ööbime Reigis, turmismitalu kämpingutes. Lähedal on meri ja mitmed põnevad vaatamisväärsused :)

Reis algab Tartust, Agape Kohvikust. Sõidame väikebussidega Hiiumaale ööbimiskohta, sealt edasi saame liikuda jalgratastega. Jalgratas peab endal olema. Varustust ei pea seljas kaasas kandma, selleks on meil saateauto. Grupp kuni 50 inimest.

3-päevane rattamatk Hiiumaal maksab tudengile 100€ / täiskasvanule 200€. Hind sisaldab toitu (hommiku-, lõuna ja õhtusöök), majutust, transporti, laevapileteid. Vaatamisväärsused on lisatasu eest. 

Kõpu tuletorn

Kõpu tuletorn

Kõpu tuletorn ehitati 67 meetri kõrgusele üle merepinna Hiiumaa kõrgeimasse punkti. Tuletorni kõrgus maapinnast on 36 meetrit ja tuli on merepinnast 102,6 meetri kõrgusel, millest kõrgemal majakatulesid Läänemere ääres ei ole. Tule sektor on valge 0°…360° ja nähtavus on 26 meremiili. Pilet 2 / 3 eur .
Komplekspilet (kolme tuletorni- Tahkuna, Kõpu ja Ristna külastus) 5 / 7 eur.

Hiiumaa Eiffel

Hiiumaa Eiffel

Hiiumaa Eiffel on torn Hiiumaal Kõrgessaare vallas Kootsaare poolsaarel Reigi küla põhjatipus, mille ehitas kohalik külamees Jaan Alliksoo oma koduõuele. Torn valmis 2007. aastal ja on 31,4 meetrit kõrge ehk 1/10 Prantsusmaal asuvast Eiffeli torni kõrgusest. Pilet mõni eur.

Militaarmuuseum

Militaarmuuseum

Tahkunas Hiiumaa Militaarajalooseltsi hallatav muuseum. Ekspositsiooni kroonjuveeliks on Tahkuna Kukeraba patarei BB-316 kahuritoru. Alusele tõstetuna räägib ta oma lugu: Stalini-Hitleri sobing ta siia tõi, pauku ta tegi, maa sees peidus oli, välja ta tõmmati ja rahvale vaatamiseks seati. Pilet 4eur.

 
Hiiumaa

Registreerimine Hiiumaa matkale

Hetkel oleme saanud rohkelt infopäringuid, huvi matka vastu on suur. Juhul, kui sul on soov osaleda, siis broneeri oma koht matkale aegsasti! Grupp max 50 inimest.

Reisiga seotud kulud

3 päevane reis Hiiumaale maksab tudengile 100eur. Reisikulu sees on: 
+ transport Hiiumaale ja tagasi, 
+ majutus 
+ praamipiletid 
+ hommiku- ja õhtusöök majutuskohas 
+ kergem lõunasnäkk
+ organiseeritud rattaretked 

!! Jätsi- ja kohvipausid on enda kulul, võiks arvestada umbes 20-30eur.

Vaatamisväärsuste piletid

Militaarmuuseumi, tuletornide ja hiiumaa Eiffeli piletid on enda kulul. Koha peal ostame soovijatele grupipileti, mis on soodsam, kui igaüks ise ükshaaval pileti ostaks.

Helari Hellenurm

Helari vastab hea meelega sinu küsimustele ja kommentaaridele ning ettepanekutele. 

Saada kiri helari@agape.ee või helista +372 552 4950.