Mafia rollimäng ZOOM edition

Mafia rollimäng ZOOM edition

Reedeti toimub algusega kell 18.00 Maffia rollimäng, osaleda saab kuni 15 inimest.

Maffia on rollimäng, kus on kaks meeskonda - küla inimesed ja maffia. Maffia üritab kõrvaldada mängust küla inimesi ja küla elanikud üritavad arvata, kes on kurikaelad ja nad mängust eemaldada.

Eeldused mänguks

Mängimiseks peab olemas olema kas veebikaamera või telefon ning Zoomi äpp: Lae alla ZOOM

Mängu kulg

  1. Mängu alguses loosib host mängijatele rollid (detektiiv, meedik, külaelanik, maffia) ja edastab need privaatsõnumi kaudu.
  2. Mäng toimub öö > päev tsüklites. Öö jooksul käib mängujuht läbi maffia, detektiivi ja meediku ning palub neil valida oma rolli siht. Maffia (kooskõlas) sihtmärk saab öösel surma.
  3. Detektiiv saab teada, kas tema sihtmärk on külaelanik või maffia (meedik on siin külaelanik) ning meediku sihtmärk ei saa selle öö jooksul surra (aga ta ei saa kaks ööd järjest sama inimest päästa).
  4. Öö lõpul ärkavad kõik üles, ning mängujuht annab teada, kas ja kes öösel suri.
  5. Päeval on külaelanike eesmärk välja selgitada, kes on maffia. Päeva jooksul on võimalus lintšida üks mängija. Selle algatamiseks peab esitama kellegi vastu süüdistuse ning keegi teine peab seda toetama. Seejärel on kaitsealusel 1 minut enda süütuse tõestamiseks, mis järel toimub avalik hääletus.
  6. Hääletamiseks lihtsalt pane käsi kaamera ette. Kui lintšimise poolt on rohkem kui pooled mängijad, on süüdistatav mängust väljas. Kui lintšimist ei toimu, lõpeb päev ajaliselt, sõltuvalt mängijate arvust (u. 5-10 minutit).

Mäng lõpeb kui maffiat on võrdselt külaelanikega (neid ei saa enam päeval välja hääletada) või kõik maffiad on mängust väljas.

Mängu järelpidu

Kohe peale mängu järgneb ZOOMis mängu järelpidu, et võtta mäng kokku ja jagada emotsioone. Järelpeoga saavad liituda kõik soovijad.

Video sellest, kuidas mängida Mafiat