Koroona küsib kolme olemise kohta

Koroona küsib kolme olemise kohta

Aastal 2015 pidas Bill Gates animatsioonidega illustreeritud ettekande sellest, et järgmine hirmus asi, mis inimesi globaalselt ohustab, pole mitte sõda või muu selline, vaid viirus.

Koos miljonite teiste tagantjärele tarkadega saan öelda, et Gates ennustas tulevikku ette- kas siis puhtalt kogemata või oma tarkusele tuginedes,ning et tal oli tuline õigus. Nii targa mehe väljaütlemistele tahaks ju ikka kaasa targutada.

Bill Gatesi ettekanne

Nagu iga suure kriisi puhul kerkib ka täna esile inimesi, kes tahaksid päästa maailma ja olla kangelased.

Seekord on meil läinud imehästi. Igal inimesel on väga mugav viis, kuidas olla kangelane ja maailma päästa. Ole lihtsalt kodus. Ära mine välja. Võitleme viirusega, olles kodus ja teistest eemale hoides. Natuke liigagi lihtsad tingimused, et kangelaseks saada. Hetke häda on kindlasti selles, et kangelasi on nii palju, et teiste kangelase seast on raske esile tõusta ja saada kohast tunnustust. Lohutuseks võib mõelda, et see kangelastegu saab võib olla tunnustatud sarnaselt nagu ausammas tundmatule sõdurile. Peab leppima, et esialgu enamuselt just niisugust panust oodataksegi. Ehk päriselt ongi nii, et see, mida kangelane teeb, ei nõua temalt erilist pingutust ja võib jääda nimelise ausambaga tunnustamata?

Samal ajal, kui me kangelastena kodus diivanil püsime, julgeb pahalane koroona esitada küsimusi inimese 3 olemise kohta:

  1. Olemise lõppemise hirm - äkitselt see kuri viirus lõpetab minu jaoks olemise ja mind enam ei olegi?
  2. Mõttetu olemise hirm - kas minu olemisel ongi sisu, kui ma olen ainult kodus?
  3. Vale olemise hirm - kas ma olen olnud valesti? Ehk olin vales kohas, sain nakkuse, olen ise ohus ja ohustan teisi?

Nendele küsimustele saab vastata erinevalt. Mõlemad, nii olemine kui mitteolemine, mõjuvad inimesele hirmutavalt. Olemisest veelgi hirmsam on mõttetu olemine, kõige raskem on taluda vale või süüdiolemist.

Sellest, kust ja milliseid vastuseid neile küsimustele saab leida (ning kas kõik ikka peab nii hirmutav olema), kirjutan juba järgmises postituses.